ARHIV


Jubilejni 10. Festival flavtistov Slovenije, 17. in 18. maj 2014

plakat-2014

Gosti

  • Sir James GALWAY (Irska)
  • Lady Jeanne GALWAY (ZDA)
  • Karl-Heinz SCHÜTZ (Avstrija)
  • Kersten McCALL (Nemčija)
  • GuoLiang HAN (Kitajska)
  • Trevor WYE (Anglija)
  • Sunghyun CHO (Koreja)
  • Mina GHOBRIAL (Egipt)
  • Orkester flavt glasbene šole Zagorje ob Savi (Slovenija)

Javne učne ure

  • Kersten McCALL – Barbara Spital
  • GuoLiang HAN – Nika Pavlič
  • Lady Jeanne GALWAY – Lara Oblak, Petra Štibelj
  • Karl-Heinz SCHÜTZ – Klara Vetršek
  • Trevor WYE – Gaja Bašić
  • Sir James GALWAY – Meta Pirc, Dorotea Senica

Pianisti

  • Anne MARSHALL (Anglija)
  • Amedeo SALVATO (Italija)
  • Tim CAREY (Anglija)
  • Andreja KOSMAČ (Slovenija)
  • Blaž PUCIHAR (Slovenija)
  • Marko HRIBERNIK (Slovenija)

Slovenski flavtisti

  • Elena HRIBERNIK
  • Aleš KACJAN
  • Ana KAVČIČ PUCIHAR
  • Eva SLANA
  • Karolina ŠANTL ZUPAN
  • Alenka ZUPAN
  • Kvartet flavt TRAVERSO (Tanja Repe, Jasmina Šubic, Mateja Crnčan, Špela Lampret)

Ostali

  • Mojca BITENC, sopran (Slovenija)
  • Marko FERI, kitara (Slovenija)
  • Igor MITROVIĆ, violončelo (Slovenija)
  • Nataša BURGER, dirigentka (Slovenija)

Predavanje

  • “Življenje Theobalda Böhma v slikah /1794-1881/” – Ludwig BÖHM, predavatelj (Nemčija)

9. Festival flavtistov Slovenije, 19. in 20 maj 2012

sff-2012-w3

Gosti

  • Jim WALKER (ZDA)
  • William BENNETT (Anglija)
  • Carlo JANS (Luksemburg)
  • Dejan GAVRIĆ (Srbija/Nemčija)
  • Rachel BROWN (Anglija)
  • Gergely ITTZÉS (Madžarska)
  • Rogerio WOLF (Brazilija)
  • Eva-Nina KOZMUS (Slovenija)
  • Zoya VYAZOVSKAYA (Rusija)
  • Mednarodni orkester flavt (ZDA/Kanada)

Javne učne ure

  • William BENNETT – Anja Podpečan
  • Rogerio WOLF – Sarah Fleten
  • Rachel BROWN –  Robert Pogorilić
  • Dejan GAVRIĆ – Lara Šalamon
  • Jim WALKER – Stephanie Mayor
  • Carlo JANS – Barbara Spital

Predavanje in predstavitvi

  • Kako izbrati najboljšo glavo za flavto? – Melanie M. SEVER
  • Predstavitev priročnikov za učitelje in učence flavte – mag. Alenke ZUPAN
  • Flavte Azumi “Wave Line” – Petra MUSIC & Werner TOMASI

Delavnica

  • Nove tehnike igranja flavte – Gergely ITTZÉS

8. Festival flavtistov Slovenije, 1. in 2. maj 2010

Image

Gosti

  • Emmanuel PAHUD (Francija-Švica)
  • Peter-Lukas GRAF (Švica)
  • Mike MOWER (Anglija)
  • Mario CAROLI (Italija)
  • Bulent EVCIL (Turčija)
  • Amy PORTER (ZDA)
  • Aldo BEARTEN (Belgija)
  • Daniela KOCH (Avstrija)
  • Urszula JANIK (Poljska)
  • Orkester flavt glasbene šole Zagorje (Slovenija)
  • Amedeo SALVATO, klavir
  • Andreja KOSMAČ, klavir
  • Tim CAREY, klavir
  • Luca FERRINI, klavir
  • Christian REIF, klavir

Javne učne ure

  • Urszula JANIK – Alenka Bogataj
  • Bulent EVCIL – Doroteja Feguš
  • Aldo BEARTEN – Pija Hočevar
  • Emmanuel PAHUD – Eva-Nina Kozmus
  • Peter-Lukas GRAF – Sarah Fleten

7. Festival flavtistov Slovenije, 24. in 25. maj 2008

sff-2008-w3

Gosti

  • Gunter VOGLMAYR (Avstrija)
  • Alexa STILL (Avstralija)
  • Maxence LARRIEU (Francija)
  • Sharon BEZALY (Izrael)
  • Lukasz DLUGOSZ (Poljska)
  • Kvintet flavt QUINTESSENZ (Nemčija)
  • Ian CLARKE (Anglija)
  • Bruno GROSSI in Salvatore LOMBARDI (Italija)
  • Orkester flavt FLUTEWISE (Anglija)
  • Speranza SCAPPUCCI, klavir
  • Denys MASLIUK, klavir
  • Andreja KOSMAČ, klavir
  • Amedeo SALVATO, klavir
  • Tadej HORVAT, klavir
  • Urška VIDIC, klavir

Slovenski flavtisti

  • Vita BRIŠNIK
  • Eva UŠENIČNIK
  • Dorotea SENICA
  • Ana MLAKAR
  • Dunja KOLENKO
  • Daniel GOLOB
  • Katarina ČIVRE
  • Eva-Nina KOZMUS
  • Anamarija TOMAC
  • Alja VELKAVERH
  • Anja BREZAVŠČEK
  • Milena LIPOVŠEK
  • Aleš KACJAN
  • Alenka ZUPAN
  • Ana KAVČIČ PUCIHAR

Javne učne ure in predstavitve

  • Prečna flavta v slovenski ljudski glasbi, Janez JOCIF
  • Skupno uigravanje; Liz GOODWIN (Anglija)
  • Ian CLARKE – Tanja Repe
  • Bruno GROSSI – Stephen Clark
  • Alexa STILL – Pija Hočevar
  • Sharon BEZALY – Nina Baša
  • Maxence LARRIEU – Eva-Nina Kozmus

6. Festival flavtistov Slovenije, 20. in 21. maj 2006

Image

Gosti

  • Andrea OLIVA (Italija)
  • Salvatore LOMBARDI (Italija)
  • Ansambel flavt DUNAJSKI FLAVTISTI (Avstrija)
  • Michel DEBOST (Francija)
  • Claude LEFEBVRE (Francija)
  • Katherine KEMLER (ZDA)
  • Mihi KIM (Koreja)
  • Viviana GUZMAN (Čile)
  • Ulrich HERKENHOFF (Nemčija)
  • Piero VITI, kitara (Italija)
  • Denys MASLIUK, klavir
  • Mateja URBANȈ, klavir
  • Andreja KOSMAČ, klavir
  • Klemen GOLNER, klavir
  • Blaž PUCIHAR, klavir
  • Urška VIDIC, klavir
  • Matthias KELLER, klavir
  • Nataša BURGER, dirigentka

Slovenski flavtisti

  • Martin BELIČ
  • Matjaž DEBELJAK, pikolo
  • Ana KAVČIČ PUCIHAR
  • Aleš KACJAN
  • Milena LIPOVŠEK
  • Nataša PAKLAR MARKOVIĆ pikolo
  • Karolina ŠANTL ZUPAN
  • Anamarija TOMAC, pikolo
  • Kvartet flavt NEREIDE

Javne učne ure in predstavitve

  • Tehnika igranja različnih efektov pri sodobnih skladbah; Katherine KEMLER (ZDA)
  • Skupno uigravanje; Barbara GISLER HAASE (Avstrija)
  • Predstavitev knjige “ENOSTAVNA FLAVTA”; Michel DEBOST (Francija)
  • Michel DEBOST – Vita Benko
  • Claude LEFEBVRE – Mateja Šarlija
  • Viviana GUZMAN – Anja Brglez
  • Mihi KIM – Jerca Novak

5. Festival flavtistov Slovenije, 22. in 23. maj 2004

sff-2004-w3

Gosti

  • Parški kvartet flavt (Francija)
  • Salvatore VELLA (Italija)
  • Orkester Slovenske vojske
  • Raffaele TREVISANI (Italija)
  • Robert DICK (ZDA)
  • Mednarodni orkester flavt (ZDA & Kanada)
  • Tadeu COELHO (Brazilija)
  • Big Band RTV Slovenija
  • David PLAMBERGER, činele in vibrafon
  • Andreja KOSMAȈ, klavir
  • Mojca KRAJNC, klavir
  • Klemen GOLNER, klavir
  • Mika MORI, klavir
  • Blaž PUCIHAR, klavir
  • Paola GIRARDI, klavir
  • John BAILEY, dirigent
  • Andreja ŠOLAR, dirigentka
  • Emil SPRUK, dirigent

Slovenski flavtisti

  • Maša BERTOK DUH
  • Matjaž DEBELJAK
  • Aleš KACJAN
  • Nataša PAKLAR MARKOVIĆ
  • Ana ŠALAMON
  • Karolina ŠANTL ZUPAN
  • Anamarija TOMAC
  • Klavdija FEGUŠ
  • Alenka GORŠIČ
  • Matej GRAHEK
  • Ana KAVČIȈ PUCIHAR
  • Cveto KOBAL
  • Mateja KREMLJAK
  • Milena PERIȈ
  • Eva ŠKRINJARIČ
  • Simona VAKE

Javne učne ure in predstavitve

  • Predstavitev The BODY MAPPING ; Amy LIKAR (ZDA)
  • Skupno uigravanje oz. “flavtna aerobika”; Nancy CLEW (ZDA)
  • Predstavitev in delavnica “Z dihom do flavte”; Ana Domančić¦ (Hrvaška)
  • Predavanje o “krožnem dihanju”; Robert DICK (ZDA)
  • Tadeu COELHO – Vita Benko
  • Christian CHERET – Nina Baša
  • Raffaele TREVISANI – Anja Brglez
  • Robert DICK – Iwona Glinka

4. Srečanje flavtistov Slovenije, 25. in 26. maj 2002

Image

Gosti

  • Robert STALLMAN, flavta (ZDA)
  • Jean-Louis BEAUMADIER, pikolo (Francija)
  • Matthias ZIEGLER, flavte (Švica)
  • Silvia CAREDDU, flavta (Italija)
  • Janos BALINT, flavta (Madžarska)
  • Moshe Aron EPSTEIN, flavta (Izrael)
  • Renata PENEZIĆ, flavta (Hrvaška)
  • Jean PENNY, flavta (Avstralija)
  • VIVA mladinski pihalni orkester glasbene šole Zagorje
  • Drago PETERLIN, dirigent
  • Krunoslav BABIĆ, tuba
  • Andrea FEITL, klavir
  • Urška VIDIC, klavir
  • Jacques RAYNAUT, klavir (Francija)
  • Andreja KOSMAȈ, klavir
  • Janko KASTELIC, čembalo
  • Francesca CARTA, klavir
  • Vlasta DOLEŽAL RUS, klavir

Javne učne ure in predstavitve

  • Predstavitev prazgodovinske koščene piščali; dr. Ivan TURK in mag. Drago KUNEJ
  • Matthias ZIEGLER – Improvizacija in uporaba “posebnih efektov”
  • Moshe Aron EPSTEIN – Jana Fajdiga, Tatjana Brinovec
  • Silvia CAREDDU – Nika Hribar, Eva Slana
  • Robert STALMANN – Lana Kuščer, Boris Bizjak

Igranje skupnih skladb

  • Andreja ŠOLAR, dirigentka

3. Srečanje flavtistov Slovenije, 13. in 14. maj 2000

sff-2000-w3

Gosti

  • Emmanuel PAHUD, flavta (Francija/Švica)
  • Trevor WYE, 57 flavt (Anglija)
  • Trygve PETERSON, flavta (ZDA)
  • Lars ASBJORNSEN, flavta (Norveška)
  • Peeter MALKOV, flavta (Estonija)
  • Celso WOLTZENLOGEL, flavta (Brazilija)
  • VIVA mladinski pihalni orkester glasbene šole Zagorje
  • Drago PETERLIN, dirigent
  • IN MEMORIAM “BORIS ČAMPA”: Aleš Kacjan, Patricija Mihelač Korica, Jurka Zoroja, flavta
  • Pihalni kvintet ARIART
  • Vlasta DOLEŽAL RUS, klavir
  • Blaž PUCIHAR, klavir
  • Tomaž PETRAČ, klavir
  • Andreja KOSMAČ, klavir
  • Helena KOSEM, klavir
  • Robert SCOTT, klavir (Anglija)
  • Fuminori TANADA, klavir (Japonska)

Javne učne ure in predstavitve

  • Liz GOODWIN (Anglija) – Kako predstaviti igranje flavte najmlajšim?
  • Tomaž PIRNAT – Predstavitev račnalniškega programa SMART MUSIC
  • Emmanuel PAHUD – Vita Benko, Anja Brglez
  • Lars ASBJORNSEN – Ina Prašnikar, Marko Zupan

Igranje skupne skladbe

  • Matjaž BREŽNIK – dirigent

2. Srečanje flavtistov Slovenije, 30. in 31. maj 1998

Image

Gosti

  • Irena GRAFENAUER, flavta
  • Ljubiša JOVANOVIĆ, flavta (Jugoslavija)
  • Luciano TRISTAINO, flavta (Italija)
  • Ruth Ann McCLAIN, flavta (ZDA)
  • Emilio GALANTE, flavte (Italija)
  • Kirsten SPRATT, flavta (Anglija)
  • Kvartet flavt MAČKE (Milena Perič, Alenka Jančar, Breda Štembergar, Tina Pangršič)
  • Silke AVENHAUS, klavir (Nemčija)
  • Olivera DJORDJEVIĆ, čembalo
  • VIVA mladinski pihalni orkester glasbene šole Zagorje
  • Drago PETERLIN, dirigent
  • Slavica GREGL, klavir
  • Zmagovalci 27. tekmovanja mladih glasbenikov TEMSIG: Nika Hribar, Tanja Repe, Tatjana Brinovec, Martin Belič, Katja Stare, Eva Slana, Liza Hawlina, flavta
  • Vlasta DOLEŽAL RUS, klavir
  • Elisabeth MUCHA, klavir

Javne učne ure

  • Ruth Ann McCLAIN – Liza Hawlina
  • Kirsten SPRATT – Eva Slana
  • Luciano TRISTAINO – Tatjana Brinovec, Katja Stare
  • Irena GRAFENAUER – Nika Horvat, Tanja Repe, Martin Belič

Igranje skupne skladbe

  • Marko MUNIH – dirigent

1. Srečanje mladih flavtistov Slovenije, 11. maj 1996

Image

Gosti

  • Mario ANCILLOTTI, flavta – (Italija)
  • Kvartet flavt PAN (Špela Močilnik, Jasna Nadles, Nevenka Tršan, Jernej Marinšek)
  • Matej ZUPAN, flavta
  • Matjaž DEBELJAK, pikolo
  • Vlasta DOLEŽAL RUS, klavir
  • VIVA mladinski pihalni orkester glasbene šole Zagorje
  • Drago PETERLIN, dirigent
  • Marta KRŽIČ, klavir
  • Nicoletta SANZIN, harfa

Predstavitve, javne učne ure, delavnice komornih skupin

  • Metka PODPEČAN – predstavitev instrumentov, zgodovina flavte in nagradni kviz
  • Edi SAVOLDI – kako vzdrževati in skrbeti za flavto
  • Mojca ZAKOŠEK, Milan ŠVAGAN, Natalija FRAJNKOVIČ, Suzana MITEV FURLAN – delavnice komornih skupin

Igranje skupnih skladb

  • Drago PETERLIN – dirigent