Posnetki koncertov 11. Festivala flavtistov Slovenije na radiu Slovenija ARS

rtv-logos

V oddaji S solističnih in komornih koncertov 26. julija 2016 začenjamo cikel oddaj s posnetki 11. festivala flavtistov Slovenije, ki je potekal 21. in 22. maja v Kulturnem centru Delavski dom Zagorje in je letos praznoval 20-letnico delovanja. Festival flavtistov Slovenije od ustanovitve leta 1996 pripravljajo bienalno, razvil se je iz Srečanja flavtistov, namenjen pa je predvsem mlajšim generacijam flavtistov. Maja 2016 se ga je udeležilo okrog 400 udeležencev, ki so lahko na enem mestu prisluhnili svetovno uveljavljenim glasbenikom z vsega sveta, v njihovi izvedbi so poslušali skladbe za flavto iz njihovih kulturnih okolij in kakovostna sodobna glasbena dela ter se udeležili predavanj in javnih učnih ur z mednarodno priznanimi profesorji.

 

Na dvodnevnem festivalu v Zagorju so izvedli deset koncertov, ki so jih ob klavirski spremljavi izvedli solisti flavtisti: Janos Balint iz Madžarske, Italijan Paolo Taballione, Wissam Boustany iz Libanona, ki deluje v Angliji, Laura Levai Aksin iz Srbije, Čeh Jan Ostry, Andrea Lieberknecht iz Nemčije, slovenska flavtistka Alja Velkaverh, ki igra v švedskem radijskem orkestru in Londonskem filharmoničnem orkestru ter predava na akademiji za glasbo v Kölnu, in že znani gost slovenskih koncertnih odrov: kanadski flavtist, skladatelj, dirigent in pedagog Robert Aitken. Iz Hrvaške so nastopile flavtistke uveljavljenega Zagrebškega ansambla flavt, sklepni koncert festivala pa je s svojo skupino izvedla flavtistka Tinkara Kovač, ki je s soizvajalci prvič predstavila svojo evrovizijsko pesem Spet, v priredbi za tri flavte.

 

Vse oddaje se začnejo ob 19.30!

1. oddaja, 26. julija: Flavtist Paolo Taballione in pianist Amedeo Salvato (Italija)

2. oddaja, 2. avgusta: Flavtistka Laura Levai Aksin in pianistka Iris Kobal (Srbija)

3. oddaja, 9. avgusta: Flavtist Wissam Boustany in pianist Tim Carey (Libanon/VB)

4. oddaja, 16. avgusta: Flavtistka Alja Velkaverh in pianistka Andreja Kosmač (Slovenija)

5. oddaja, 23. avgusta: Zagrebški ansambel flavt, vodja: flavtistka Renata Penezić (Hrvaška)

6. oddaja, 30. avgusta: Flavtistka Andrea Lieberknecht in pianist Amedeo Salvato (Nemčija)

7. oddaja, 13. septembra: Flavtist Janos Balint in pianistka Tuende Kurucz (Madžarska)

8. oddaja, 20. septembra: Flavtist Jan Ostry in pianist Amedeo Salvato (Češka)

9. oddaja, 27. septembra: Flavtist Robert Aitken in pianist Tim Carey (Kanada)